Mackova skála je vyhlídkovým místem nad Kunžakem směrem na Lomy. Je odtud asi nejlepší pohled skoro na celou obec kromě části Velkého Podolí. Mackova skála je výjimečná materiálem, kterým je tvořena. Je to velmi tvrdý křemen, který se jinde v okolí vyskytuje pouze na Kočičí skále u střížovického nádraží. Proto na této skále i v jejím okolí není problém najít přesné, geometrické krystaly tohoto křemene. Nedosahují obvykle rozměrů větších než 1 cm, ale dotyčné kameny jimi jsou přímo posety, ať se jedná o kameny velikosti suvenýrů do kapsy, až po ozdobné kameny do zahrádek.
Tento druh křemene je doprovázen dalším druhem – záhnědou, který se ale vyskytuje výrazně méně a jeho nalezení bývá často problémem. Zato vytváří krystaly nesrovnatelně větší. V roce 1901 byl nalezen na poli asi 50 m od této skály kámen jako jeden krystal o průměrech 5 a 6 cm a délce 23 cm. Dnes se bohužel neví, kde skončil, protože byl přes různé apely brzy po svém nalezení anonymně prodán ve Vídni přítelem jeho nálezce.
Okolí Mackovy skály nepřestává být nádherné, ale nejhezčím měsícem je zde červen. Je obklopena rozsáhlým višňovým sadem, který navazuje na písčitý rybníček se soukromou chatkou, dále asi 100 metrů je jalovcová kolonie pokračující Dlouhými Zahradami až k silnici Kunžak – Střížovice.
Zajímavou specialitou této lokality jsou jedlé bodláky (pupava bezlodyžná a pupava obecná). Je nutno připomenout, že se podle aktuálního českého práva jedná o ohrožené rostliny, jejichž podzemní část je chráněna. Jejich květní lůžko je známo specifickou chutí ať za syrova nebo po kuchyňské úpravě – jako součást salátů nebo uvařená v mírně slané vodě.