Orlí Hnízdo – podrobnosti

Do chaty se přichází prosklenou verandou s jedním lůžkem. V přízemí je obývací pokoj s kuchyňským koutem, jídelní stolem a sociální zařízení. V podkroví přístupném po příkrém schodišti jsou dvě třílůžkové uzavřené ložnice. Třetí ložnice se dvěma lůžky je průchozí. V chatě jsou k dispozici lůžkoviny i povlečení.

Sociální zařízení

Součástí chaty je sociální zařízení – WC, umyvadlo a sprcha.

Vytápění

V obývacím pokoji je krb, doporučené palivo jsou dřevěné brikety.

Stravování

Kuchyně v chatě je vybavena vařičem, rychlovarnou konvicí, mikrovlnnou troubou, lednicí a dostatkem nádobí k vaření. Několik restaurací a obchodů je v nedalekém Kunžaku -vzdáleném přibližně 2 km. V hlavní sezóně je otevřená i restaurace vzdálená 300 m od chaty.

Doprava, parkování

Parkování aut u objektu. Uložení kol v uzamčeném suchém sklepě nebo výjimečně na verandě.

GPS Loc: 49.13627N, 15.19193E

Rybník a rybolov

Chata leží necelých 50 metrů od břehu známého jihočeského rybníka Komorníka a má přístup k vodě přes vlastní pozemek. Rybník Komorník má rozlohu 62 ha, písčité dno a dobrý průtok, proto v něm nejsou sinice.

Rybník Komorník je chovný rybník, na kterém není možné rybařit. Sportovní rybolov je možné provozovat na rybářském revíru Hamerský potok, vzdáleném 4 km. Další možností je několik soukromých rybníků v okolí, oblíbené jsou rybníky Amerika a Rakouský, vzdálené 6 km, kde mohou nájemci chaty chytat bezplatně, pokud jsou ryby vraceny do vody.