Vyhlídka – podrobnosti

Do objektu vcházíme předsíní na prostornou zasklenou verandu s kuchyňským koutem. V přízemí najdeme obývací pokoj se sedací soupravou a  malou ložničku s válendou a palandou oddělenou závěsem. Z předsíně můžeme vylézt po žebříkovém schodišti do patra, kde je ložnička s třemi lůžky. V chatě poskytujeme lůžkoviny i povlečení.

Doprava, parkování

Parkování až tří aut je možné přímo před objektem, stranou od cesty. Kola se dají uskladnit v zamčeném suchém sklepě, výjimečně na verandě.

GPS: Loc: 49°8`15.939″N, 15°11`32.553″E

Stravování

Na verandě je kuchyňský kout, včetně jídelního stolu a židlí. Kuchyně je dobře vybavena nádobím, má ledničku, mikrovlnou troubu, rychlovarnou konvici a vařič. Chata se nachází zhruba uprostřed mezi Strmilovem a Kunžakem, v každé obci je několik restaurací a prodejen, většina má otevřeno i v sobotu a neděli. Mimo to v sezóně bývá otevřená i restaurace vzdálená cca 400 m od objektu.

Sociální zařízení

Chata nemá zavedenou vodu, pouze elektřinu. Voda je zajištěna z asi 30 m vzdálené studny. K pití se doporučuje balená voda. Objekt je dobře vybaven k provozu bez vody, je zde dostatečné množství věder, umyvadel, dřezů a kanystrů k donášce vody a k mytí. V objektu je splachovací WC napouštěné čerpadlem vodou z rybníka. Pouze při abnormálně nízkém stavu vody nejde používat a musí se zalévat vědrem. V chladnějším období je možno přitopit krbem v obývacím pokoji, osvědčeným topivem jsou dřevěné brikety.

Rybník a rybolov

Rybník Komorník je chovný rybník, na kterém není možné rybařit. Sportovní rybolov je možné provozovat na rybářském revíru Hamerský potok, vzdáleném 4 km. Další možností je několik soukromých rybníků v okolí, oblíbené jsou rybníky Amerika a Rakouský, vzdálené 6 km, kde mohou nájemci chaty chytat bezplatně, pokud jsou ryby vraceny do vody.