Eldorádo – podrobnosti

V přízemí se nachází velký obývací pokoj s jídelním stolem, židlemi a křesly, z kterého se dá jít na zastřešený balkón. V přízemí objektu je dále kuchyně, sociální zařízení a WC. V patře a podkroví jsou ložnice. V suterénu objektu je místnost k uskladnění kol, sportovních potřeb a zahradního nábytku a dále místnost se stolním tenisem.

Doporučená kapacita objektu je 9 lidí, maximální 14 osob, z toho 9 lůžek a 5 přistýlek. Přistýlky jsou např. běžná lůžka u šikmé stěny, snížená lůžka či rozkládací gauč, ne spartakiádní lehátko.

Ložnice

V patře objektu jsou tři ložnice, jedna třílůžková a dvě třílůžkové s přistýlkou. Čtvrtá ložnice se třemi přistýlkami v podkroví objektu je přístupná po strmém žebříkovém schodišti a má snížený strop. Lůžkoviny i povlečení jsou na chatě samozřejmě k dispozici.

Sociální zařízení

V objektu je samostatné WC a koupelna se sprchou a umyvadlem. Voda je v objektu pitná, přesto pro přímé pití doporučujeme balenou vodu, hlavně ke konci sezóny nebo v případě velkého tepla. Teplá voda je ohřívána bojlerem o obsahu 125 litrů. Pokud v něm dojde voda, je v koupelně přímotopný ohřívač.

Stravování

Chata má dobře vybavenou kuchyni s možností samostatného vaření. V kuchyni najdete elektrický sporák s troubou, lednici, kuchyňskou linku, mikrovlnku, varnou konvici a dostatek veškerého nádobí a příborů. Asi 300 m od objektu bývá v sezóně otevřená restaurace. Lépe se nakupuje i stravuje ve 2 km vzdáleném Kunžaku, kde se nachází několik restaurací a obchodů (včetně večerky).

Vytápění

Objekt je celoročně obyvatelný. K vytápění nebo přitopení slouží dvoje akumulační kamna – první akumulační kamna jsou v obýváku v přízemí, druhá akumulační kamna jsou umístěna v levé ložnici v prvním patře. Při otevřených dveřích je jimi možno přitopit ve všech ložnicích. V obýváku lze přitopit krbovými kamny, osvědčeným topivem jsou dřevěné brikety.

Doprava, parkování

Parkování dvou osobních aut je 10 metrů od objektu, další auta mohou parkovat 15 metrů od chaty u cesty, také na soukromém pozemku. Kola se uskladňují ve sklepě.

GPS Loc: 49.13632N, 15.19238E

Rybník a rybolov

Chata leží necelých 30 m od břehu rybníka, v blízkosti chaty Orlí hnízdo a má přístup k vodě přes vlastní pozemek. Rybník Komorník má rozlohu 62 ha, písčité dno a dobrý průtok, proto v něm nejsou sinice.

Rybník Komorník je chovný rybník, na kterém není možné rybařit. Sportovní rybolov je možné provozovat na rybářském revíru Hamerský potok, vzdáleném 4 km. Další možností je několik soukromých rybníků v okolí, oblíbené jsou rybníky Amerika a Rakouský, vzdálené 6 km, kde mohou nájemci chaty chytat bezplatně, pokud jsou ryby vraceny do vody.