Vodní Ráj – podrobnosti

Popis objektu

Do chaty vcházíme prosklenou verandou. V obytné místnosti je kuchyňský kout, palanda a ostatní nábytek. Druhým vchodem jdeme do kolny stavebně spojené s chatou, kde je uskladněná loďka, zahradní nábytek a případně i kola hostů.

V obytné místnosti je palanda, na verandě se nachází dvě válendy a další sklopné lůžko. Samozřejmostí jsou lůžkoviny a povlečení.

Chata nabízí „skautské“ ubytování, nemá zavedenou ani vodu ani elektřinu. Záchod umístěný v kolně chaty je zalévací vodou z rybníka.

Doprava, parkování

Parkování dvou aut přímo u objektu. Kola lze uzamknout ve kolně, která je součástí chaty. Příjezd po polní cestě až k chatě, v případě deštivého počasí se může stát, že je nutné zaparkovat cca 100 m od chaty.

GPS: Loc: 49°8`50.084″N, 15°12`2.995″E

Stravování

V chatě je dobře vybavený kuchyňský kout s kuchyňskou linkou, plynovým vařičem a nádobím. Také jsou k dispozici, dřezy, umyvadla, vědra a kanystry potřebné k provozu chaty. Zásobování užitkovou vodou je z rybníka, pitná voda je k dispozici v kanystrech. V objektu je malý sklípek na potraviny.

V nedalekém Strmilově vzdáleném asi jeden kilometr je několik obchodů a restaurací.

Vytápění

Objekt je provozován převážně v létě. Pro případ chladnějšího počasí jsou v objektu kamna, v kterých se osvědčují dřevěné brikety.

Rybník a rybolov

V chatě je k dispozici loďka, starší paddleboard a zahradní nábytek.

Rybník Komorník má písčité dno a dobrou průtočnost, proto se v něm nevyskytují sinice. Je možné se v něm koupat celou sezónu. Jde o chovný rybník, na kterém je zakázán rybolov.

Nájemci chaty mohou zadarmo rybařit bez povolenky na několika soukromých rybnících v okolí, nejbližší je cca 5 km vzdálený rybník Amerika.